Jak wybrać odpowiednie oświetlenie nad stół?
    Home    0 Komentarze

Miejsce wyjątkowe w naszej przestrzeni mieszkalnej to jadalnia, tudzież po prostu stół przy którym spędzamy sporo naszego czasu. Bardzo istotne jest, aby właśnie to miejsce było odpowiednio doświetlone, gdyż właśnie tu często biesiadujemy, spożywamy posiłki i przyjmujemy gości. Chodzi o to, żeby lampa wisząca nad stołem była dobrze dobrana do reszty wystroju, a światło które emituje nie było zbyt jasne, ani za ciemne. Ważne żebyśmy czuli się w tym świetle komfortowo. Istotne, aby różnica między światłem naturalnym, a sztucznym nie była zbyt duża.

Jakie kryteria są ważne przy wyborze oświetlenia nad stół?

Musimy pamiętać, że dobrze dobrane lampy, to swoistego rodzaju wisienka na torcie w wykończeniu naszej przestrzeni wypoczynkowo-mieszkalnej. Pamiętajmy, że lampa to nie tylko źródło światła, ale też bardzo istotny element wystroju naszego wnętrza.

Bywa że poprzez dobrze i odpowiednio, dobrane oświetlenie w salonie, będziemy mogli ukryć jego maleńkie niedociągnięcia, lub podkreślić walory miejsc/a na których nam zależy.

W gąszczu lamp dostępnych na rynku, musimy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd lampy, ale też na moc żarówek, jaką producent proponuje w danym modelu.

Bardzo często jadalnia połączona jest z salonem. Swobodnie możemy dobrać lampę z tej samej rodziny jako główne oświetlenie salonu z lampą do jadalni.

Lampa wisząca nad stół LED ENZOWybierając konkretny model lampy do naszego salonu, czy nad stół. Coraz częściej, kryterium tego wyboru jest wygląd lampy. To żeby pięknie się prezentowała i podkreślała walory wnętrza. Często zapominamy, że poza wyglądem lampy, ważny jest fakt żeby dawała odpowiednie światło, o czym często zapominamy.

Barwa światła – zdecydowanie zaleca się w miejscu gdzie wypoczywamy, stosować światło jak najbardziej zbliżone do światła dziennego tj około 2700-3000 kelwinów. Zdecydowanie rzadziej stosuje się lampy o neutralnej i zimnej barwie światła. Taka barwa dedykowana jest do miejsca pracy, gdzie ma stymulować szare komórki.

Jeśli już mamy tę wymarzoną lampę nad stół to powinniśmy zawiesić ją mniej więcej od 55 – 60 cm nad stołem. Jeśli decydujemy się na lampę nowoczesną o naprawdę dużych, rozmiarach to lepiej powiesić ją na wysokości 75 – 92 cm od blatu stołu. Istotne też, aby lampa miała regulację wysokości.

Jeśli zdecydowaliśmy się na długi prostokątny stół to mamy dwa rozwiązania. Zastosowanie lampy wiszącej tzw. listwy na której wisi kilka punktów świetlnych, albo kilka osobnych lamp powieszonych w rzędzie w szeregu. Oba te rozwiązania dadzą wspaniały efekt: LAMPA WISZĄCA DO SALONU ZUMA LINE ENZO MD1622-4A

Jeśli w jadalni mamy okrągły stół i chcemy, aby lampa idealnie się z nim komponowała. To warto wybrać lampę z okrągłym kloszem, i umieścić ją centralnie na środku stołu, co sprawi że oba elementy swoją formą będą się wspaniale uzupełniały: DISCOVERY SB4 BIG LAMPA WISZĄCA 074955 IDEAL LUX

Komentarze

Zaloguj się, by dodać komentarz