Wnętrze w stylu Nowodvorski – jakie lampy do nowoczesnego salonu?
    Home    0 Komentarze

Jedną z charakterystycznych cech nowoczesnych wnętrz mieszkalnych jest chęć zachowania jak największej przestrzeni, czemu pomaga duża ilość niezależnych od siebie punktów świetlnych.

Współczesny salon oświetlany jest dziś już nie tylko przez lampę wiszącą umieszczoną w centralnym punkcie sufitu, ale także przez wiele innych punktów świetlnych, takich jak lampy podłogowe i stołowe, kinkiety czy plafony ścienne. Oświetlenie centralne również przestało być jednorodne. Zamiast centralnej lampy sufitowej coraz chętniej sięgamy po spoty, oczka sufitowe czy wiele pojedynczych lamp wiszących rozmieszczonych w strategicznych punktach danego pomieszczenia, oświetlających jedynie wybraną część przestrzeni lub pomagających w większym nasyceniu światłem całej powierzchni salonu.

Jeśli szukasz inspiracji do urządzenia nowoczesnego salonu, lampy Nowodvorski mogą Ci w tym wydatnie pomóc. Firma Nowodvorski specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnego oświetlenia domowego, doskonale wpisującego się w potrzeby wnętrz utrzymanych w jednym z popularnych obecnie stylów aranżacji współczesnych mieszkań. W ofercie firmy znajdziesz zatem lampy pasujące do loftów, wnętrz w stylu industrialnym, skandynawskim, a także do wnętrz minimalistycznych.

Lampy do wnętrz minimalistycznych

Jeśli zależy nam na zachowaniu maksymalnej sterylności wnętrza salonu, gdy nie przepadamy za przedmiotami o bogatych zdobieniach i szukamy oświetlenia utrzymanego w minimalistycznej stylistyce wykonania, możemy sięgnąć po lampy Nowodvorski z serii Brown lub Alice. Doskonałym przykładem lampy dobrze wpisującej się w minimalistyczny styl wykończenia salonu może być lampa wisząca Nowodvorski 3461 czy sterylnie biały kinkiet ścienny z serii Alice White.

Lampy w stylu industrialnym

Lampa Industrial NowodvorskiDla miłośników surowych wnętrz, w których kluczową rolę odgrywa wolna przestrzeń i minimalna ilość mebli, najlepszym rodzajem oświetlenia są lampy wiszące i podłogowe o metalowej konstrukcji, wykończone metalowymi, celowo postarzanymi kloszami lub w ogóle pozbawione takich kloszy. W tym drugim przypadku kluczową rolę odgrywa dekoracyjna żarówka, która nie potrzebuje już żadnej dodatkowej osłony. Taką dekoracyjną, industrialną żarówkę mocuje się bezpośrednio do metalowej oprawki i podwiesza na przewodzie swobodnie zwisającym z sufitu. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest duża swoboda w regulacji wysokości położenia oświetlenia sufitowego oraz jego wyjątkowo surowa forma. Ciekawym przykładem lamp Nowodvorski, które będą pasowały do wnętrz w stylu industrialnym, są lampy z serii Industrial, z charakterystycznie wyprofilowanymi, metalowymi kloszami. Są to zarówno lampy sufitowe, zawsze pojedyncze, jak również lampy ścienne, z możliwością ustawienia kąta padania światła.

Lampy do wnętrz skandynawskich

Styl skandynawski to w dużym stopniu styl minimalistyczny, który bazuje na naturalnych materiałach i jasnej kolorystyce przedmiotów o prostej formie i kształtach. Jeśli szukasz oświetlenia do tego typu wnętrza, ciekawym pomysłem mogą być drewniane lampy Nowodvorski, takie jak lampy z serii Across – lampy o drewnianej konstrukcji z płóciennym abażurem. Doskonałym przykładem lampy idealnie wpisującej się w charakterystykę stylu skandynawskiego może być lampa podłogowa Nowodvorski 6927 czy też jeden z oryginalnych kinkietów ściennych z serii Airplane.

Lampy w stylu loftowym.

Sposób urządzenia loftów w pewnym stopniu przypomina charakterystykę stylu industrialnego. W przypadku stylu loftowego jest to jednak wystrój mniej surowy, bardziej przyjazny w odbiorze. Można powiedzieć, że bardziej delikatny i subtelny. Jednak podobnie jak w stylu industrialnym, także i w tym przypadku zwykle sięga się po lampy o metalowych kloszach. Te jednak są bardziej dekoracyjne, mają delikatniejszą formę, są smuklejsze i przybierają bardziej przyjazne w odbiorze kształty i kolory. Sięgając po lampy Nowodvorski, które będą utrzymane w tym stylu wykonania, warto przede wszystkim przyjrzeć się lampom z linii Loft. Przynajmniej część z nich stylizowana jest na lampy klasyczne, które wyróżniają się większym poziomem dekoracyjności.

Komentarze

Zaloguj się, by dodać komentarz